Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

Nasze spotkania i zloty - Berlin 22-23.09.2017

Marti - 14 Sierpień 2017, 23:18
Temat postu: Berlin 22-23.09.2017
Forumowy wyjazd do Berlina w miarę możliwości łączony z niemieckim forum nieśmiałość sozcafe.de z Niemiec.
Mogę was odebrać z dworca ZOB (Polskibus.com) w dniach 22.09-23.09) jak i również odstawić na dworzec w tych dwóch dniach, będę na mieście wcześniej i wyjeżdżam z niego później.
Berlin nadal oferuje blisko 200 muzeów do odwiedzenia, w tym East Side Gallery w okolicach Warschauer Straße (ulica Warszawska ) i siedziby o2.de. A także muzea typu ComputerSpiele Museum (stare komputery, konsole, painStation) czy muzea dinozaurami ( Museum für Naturkunde) oraz muzea fotograficzne (Museum für Fotografie) czy także klasyczne zoo (3 rodzaje biletów, warto mieć na uwadze).
każde muzeum ma taki swój dzień wolny, zamknięty, i nie koniecznie jest to niedziela. Ponadto w niedzielę jest zamrożony handel, wszelkiego rodzaju markety są pozamykane, Jest bodajże 13 niedzieli handlowych w roku, kiedy sklepy mogą być otwarte, ale nie muszą.

Wiele atrakcji można znaleźć sobie na necie. Bynajmniej dam więcej info o niektórych zmianach od czasu ostatniego wyjazdu.
Bilety na komunikacje miejską podrożały, obecnie kosztują:
Bilet dobowy na strefę AB kosztuje obecnie 7Euro, zapewnie nadal działają zniżki Euro26, polskie legitymację mogą nie działać, Eur26 działają na terenie UE.
Dzielnice Spandau, Neukölln oraz Kreuzberg uważa się za te niezbyt bezpieczne związane z imigracją uchodźców, nie wiem ile w tym prawdy, niebawem sam się przekonam.
Roaming zagraniczny powinien zostać ograniczony i nie powinien nabijać dodatkowych kosztów za połączenia wychodzące, przychodzące (sic) na numery polskie na terenie UE. Połączenia przychodzące na terenie UE, na pewno zostały zniesione na zasadach fair play, to akurat sprawdzałem, Internet w roamingu należałoby by wyłączyć. Providerzy polscy nadal kręcą w temacie roamingu. Bynajmniej trzeba mieć włączony roaming zagraniczny na okres wyjazdu, by ktoś nie zaginął.

Trzecia kwestia, wyjazd raczej będzie łączony z nieśmiałymi z niemieckiego forum sozcafe.de, z którymi będzie komunikacja po angielsku (po niemiecku nie ma większych szans).

Czwarta kwestia, że wyjazd niezależnie odzywa się w tym dniach i nie da się go przesunąć, akurat w tym dniach będę w Berlinie na okres nawet dłuższy i w tych dniach mogę was zgarniać z dworca lub odstawiać. Trzeba brać też na wypadek takie sytuacje jak strajk S-Bahn (Berlińskie WKM), niemieccy nieśmiali mogą nie znać języka polskiego lub skrajnych przypadkach także angielskiego. Podobny post wyląduje jutro na niemieckim forum, będzie to łączone.

Hostel cheapsleephostel.com (2 przystanki na północ od dworca ZentralerOmnibusBahnhof zamknął polskie konto w WBK i płatność jest możliwa wyłącznie na niemiecki rachunek. Nie wiem jak to wygląda technicznie po stronie banków z polski (prowizja). Nocleg za jedną noc prawdopodobnie nadal można realizować na miejscu, przy dłuższym okresie jest wymagana zaliczka (10E) na niemiecki numer konta.

Z technicznych: trzeba mieć dowód osobisty, z 10zł na koncie na numerze na wszelki wypadek z 7E na bilet za każdy dzień pobytu. Nocleg w hostelu zaczyna się od 10.50E za noc +2.5E za pościel (za całość pobytu). Nocleg trzeba zaklepać wcześniej i przy dłuższym pobycie zapłacić zaliczkę w wysokości 10.50E, reszta na miejscu. Anmeldung również na dowód. Pisać maile można do nich także po polsku. Mogę was odebrać z dworca o dowolnej godzinie w dniach 22.09 i 23.09 , akurat wtedy mam luźniejsze dni: :mrgreen: Jeśli będą zainteresowani z PL

korneliusz - 15 Sierpień 2017, 13:28

Jeżeli masz w zanadrzu ciekawy plan dnia, to mogę wpaść 22.09.
Marti - 15 Sierpień 2017, 13:34

I tak będę się ślajał tam bez celu przez te dwa dni, na niemieckim forum już leży temat, odzew podobny :mrgreen:
Kriss - 15 Sierpień 2017, 19:40

oOo ciekawe. Chyba pora się reaktywować
Marti - 15 Sierpień 2017, 19:42

Zostal miesiac..
Kriss - 15 Sierpień 2017, 19:42

Miesiąc i Tydzień :P
Marti - 15 Sierpień 2017, 20:17

Zwlekanie podbija wam cene za PB
roślina - 21 Sierpień 2017, 19:10

Też chcę jechać. Kupiłem już nawet bilety na przejazd i zarezerwowałem hostel.
Ich strona to chyba jednak http://www.sleepcheaphostel.com/

Marti - 22 Sierpień 2017, 08:11

Tak, to ten hostel. Kiedy bedziesz?
Kriss - 22 Sierpień 2017, 10:15

Marti, Miałbyś czas w piątek,21 od ok. 17?

Jaki jest odzew u Niemców?

Marti - 22 Sierpień 2017, 11:33

Z niemiec jedna osoba na "być może", do Antona teraz napisałem zapytanie, Thorstena chyba nie ma co nawet pytać.
21-szy to czwartek:). Na kiedy przyjeżdżasz?

Kriss - 22 Sierpień 2017, 13:20

Przyjeżdżam 23. o 8:00 ZOB, wyjeżdżam 24 o 20. z ZOB.
Hostel ogarnę później.
Możliwe że przyjadę dzień wcześniej, ale to może.

Jakby się znalazła jeszcze jedna osoba z Polski, a gdy dwie to na pewno - mogę anulować bilety i pojedziemy samochodem i cenowo wyjdzie w okolicach autokaru.
Preferowane okolice odbioru chętnych - Lubelskie , mazowieckie, świętokrzyskie, wielkopolskie, lubuskie etc.
Jest ktoś chętny na taki deal?

roślina - 22 Sierpień 2017, 17:17

Przyjeżdżam 21, czwartek, po południu i wyjeżdżam w sobotę wieczorem. Polskim Busem na i z ZOB.
Wolę jechać w sobotę, bo będę wtedy po dwutygodniowym urlopie i chociaż w niedzielę sobie odpocznę.

Kriss - 23 Sierpień 2017, 07:47

Czy na wypadek przypadkowego wjechania do stref no-go warto mieć przy sobie pistolet? Czy on wystarczy? Może dubeltówka? AK-47? MP-5?

Hostel już zarezerwowany.

Miejsca, gdzie chcę pójść mam dosyć tak na cztery dni. Chyba coś zmienię, ale na początku września, jak będę wiedział co i jak

Marti - 23 Sierpień 2017, 11:38

Kriss, jaką linią powrót?

Stref no-go?:P

Kriss - 23 Sierpień 2017, 11:49

Stref muslimskich

PolskiBus w obie strony.

roślina, opłaciłeś hostel?
Chcą ode mnie całą kwotę, a ja za dwa tygodnie będę wiedział, czy będę mógł zostać dzień dłużej.

Marti - 23 Sierpień 2017, 12:13

Ale jaka linia, bo tez wracam w niedziele o 20:00 :P
Co do tych stref to unikaj dzielnic Spandau (tu szkoda, bo tam fajnie, starówka, rejony przy wodne, zitadelle), Kreuzberg i Neukölln.

Hostel wzmaga wpłacenia 10.50E zaliczki za pierwszą noc przy pobycie dłuższym niż jedna noc, nie wiem nie siedzę w bankowość jak to wygląda z płatnością z polskich kont. Może paypal czy coś.

korneliusz - 23 Sierpień 2017, 12:24

Kriss napisał/a:
Czy na wypadek przypadkowego wjechania do stref no-go warto mieć przy sobie pistolet? Czy on wystarczy? Może dubeltówka? AK-47? MP-5?

Będziesz musiał przede wszystkim uzbroić się w sporą dozę fantazji.

Kriss - 23 Sierpień 2017, 13:00

U mnie przy pobycie jednonocowym chcą całą kwotę z góry

Ewentualnie przyjadę trochę wcześniej, jeśli będę mieć możliwość

Linia na Warszawę, P3

korneliusz napisał/a:
Będziesz musiał przede wszystkim uzbroić się w sporą dozę fantazji.

Nie znasz ułańskiej fantazji? Hmmm, jak zapakować zbroję do bagażu?

Marti - 23 Sierpień 2017, 14:05

To moze zasady zmienili ew. Podpytaj czy nie da rady na miejscu.
Wez katane:)

roślina - 23 Sierpień 2017, 18:16

Marti napisał/a:
Hostel wzmaga wpłacenia 10.50E zaliczki za pierwszą noc przy pobycie dłuższym niż jedna noc, nie wiem nie siedzę w bankowość jak to wygląda z płatnością z polskich kont. Może paypal czy coś.

W moim banku nie było problemów, kiedy wybrałem przelew europejski. Wszystkie dane do płatności przysyła hostel.

Kriss - 23 Sierpień 2017, 18:31

Cytat:
Ale jaka linia, bo tez wracam w niedziele o 20:00 :P

A Ty jaką?

Marti - 23 Sierpień 2017, 19:04

P3
roślina - 27 Sierpień 2017, 20:19

Musiałem zmienić rezerwacje. I teraz przyjeżdżam w piątek wieczorem, a wyjadę w niedzielę w południe.

Chyba nie rozmyśliliście się w międzyczasie? :P

Marti - 27 Sierpień 2017, 22:04

ja jestem 21-24.09, w tym wolny w 22-23.09. Anton mi odpisał, że może 24-ego i też chyba popułdniu. W sumie jak nie masz nic ciekawego to można was jakoś zgadać xD. A tak to terapia i praca mu się koligują. Z technicznych, to mam z nim kontakt tylko przez skype i forum, nie mam nawet jego niemieckiego numeru. Jeśliś zainteresowany to daj znać. Polskiego oczywiście nie zna. Do drugiego delikwenta z forum napiszę, bliżej terminu. Jak była Marta to się coś działo, a teraz znów jakiś zastój tam mają. Nawet karaoke wtedy było.

Druga kwestia to co chcecie zobaczyć w tym Berlinie, to wcześniej bym zlukał dojazdy i mapę:).

Pewnie się spotkamy w piątek w tymże hostelu, ale daj jakiś kontakt typu numer tel. czy telegram na pw.

korneliusz - 31 Sierpień 2017, 12:19

To ja w takim razie też będę w sobotę, gdzieś tak od 9 do 17. Jeżeli będą chętni, proponuję wybrać się na kopułę Reichstagu. Wizyta jest darmowa, trzeba się tylko wcześniej zarejestrować https://www.bundestag.de/...stration/245686 . Radziłbym pośpieszyć się z decyzją, ponieważ potem może zabraknąć wolnych slotów:)
Marti - 31 Sierpień 2017, 14:25

Tam sa raczej mega kolejki i z rej.
Kriss - 31 Sierpień 2017, 18:34

To lepiej się umówić na konkretną godzinę i od zarezerwować dla wszystkich (w rezerwacji podaje się liczbę osób)
korneliusz, będziesz tylko w sobotę?

Marti - 31 Sierpień 2017, 19:02

Można zarezerwować na konkretną godzinę, na miejscu przyjechać na tą godzinę i tyle.
Kornie kiedy będziesz + numer kontaktowy na gg - masz wogóle polski/niemiecki numer?

korneliusz - 1 Wrzesień 2017, 01:25

Z tego, co pamiętam (rejestrowałem się już dwa razy), należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia. Wszystko musi się zgadzać z okazanym potem dokumentem tożsamości:) Najbadziej pasowało by mi rano koło 11, ale widzę, że już ta godzina nie jest dostępna. Może 15:30? Oczywiście wcale nie musimy tam iść, to tylko propozycja:)

Byłbym tylko w sobotę od 8 rano (9 była według piątkowego rozkładu jazdy:)

Marti - 1 Wrzesień 2017, 05:41

1530
zarezerwowane.

Skąd mamy cię odebrać (rano) ?

korneliusz - 1 Wrzesień 2017, 14:13

Przyjadę na Lichtenberg więc lepiej, jak byśmy się spotkali gdzieś w centralnej części miasta. Zależy, jakie atrakcje masz na rano przygotowane:)
Marti - 1 Wrzesień 2017, 15:48

To mogę Krissa zgarnąć z Messe w sobotę o 8-ej, a potem ciebie z Lichtenberg. Chyba, że chce ci sie podjechać na Messe, w sumie masz z pół godziny jazdy;). Roślina ma być wcześniej jak pamiętam. Roślinę zgarnę z hostelu w piątek rano ;)
roślina - 2 Wrzesień 2017, 18:36

Marti, najwcześniej będę w piątek wieczorem.

Napisałem też na tym niemieckim forum. Założyłem tam konto przy okazji któregoś poprzedniego wyjazdu, na który w końcu nie pojechałem.

Marti - 2 Wrzesień 2017, 19:08

My się i tak możemy złapać w hostelu wieczorem w piątek oder w sobotę rano;)
Kriss - 2 Wrzesień 2017, 20:49

Marti,
Cytat:
zarezerwowane

Dla wszystkich?

Co opłaca się? Kupować bilety na 48h?

Marti - 2 Wrzesień 2017, 21:32

Na siebie, na www musisz podać imie, nazwisko, adres email.

Bilet dobowy 7E za dobę, są też bilety grupowe do 5 osób za 19E, ale to raczej opcja bez split upów :mrgreen:
Bilet dobowy jest ważny do 3am, nie jest ważny 24h

korneliusz - 2 Wrzesień 2017, 22:32

Marti napisał/a:
To mogę Krissa zgarnąć z Messe w sobotę o 8-ej, a potem ciebie z Lichtenberg. Chyba, że chce ci sie podjechać na Messe, w sumie masz z pół godziny jazdy;).

Dlatego pytam się o spotkanie gdzieś po środku, bo ani na moich wschodnich, ani twoich zachodnich peryferiach nic ciekawego do zobaczenia nie ma. Skoro nie chcecie zdradzić, co chcecie tam zobaczyć, to może zrobimy z rana wycieczkę po wszystkich must see berlińskich turystycznych atrakcjach? Nie wiem, czy byliście już wcześniej w Berlinie, czy nie?

Kriss napisał/a:
Co opłaca się? Kupować bilety na 48h?

Jeżeli będziesz korzystał z atrakcji na które są zniżki na tym bilecie, to może tak. Według mnie na tego typu wycieczkę bilety 48h nie opłacają się.

I jeszcze jedna uwaga odnośnie kupowania biletów. Nie wiem, czy to się ostatnio nie zmieniło, ale automaty do sprzedaży nie akceptują kart Visa i często mają problemy z większymi nominałami banknotów. W związku z czym warto mieć przygotowane drobne lub papierową dychę.

Marti napisał/a:
Na siebie, na www musisz podać imie, nazwisko, adres email.

Potem trzeba przeczytać otrzymanego maila i dokończyć rejestrację.

Marti - 2 Wrzesień 2017, 22:39

korneliusz napisał/a:
ale automaty do sprzedaży nie akceptują kart Visa i często mają problemy z większymi nominałami banknotów.

Coś w tym jest, że bilet udawało mi się kupować przy drugim czy trzecim automacie.Porzednim razem kupowaliśmy w zwykłym sklepie na przeciwko Aldi, niedaleko Messe/ICC. Natomiast automaty są fajnymi rozmieniarkami na drobne, wręcz plują monetami:).

korneliusz napisał/a:
Potem trzeba przeczytać otrzymanego maila i dokończyć rejestrację.

A to mi nic nie przyszło takiego.

Na liście na razie mam:
http://remise.de/Classic-...ish-summary.php
http://www.mhm-gatow.de
Co nie znaczy że będę tam wchodził, pogdybam bliżej terminu czy będę mieć hajs na płatne atrakcje:)

Kriss - 2 Wrzesień 2017, 22:59

Marti napisał/a:
Na liście na razie mam:
http://remise.de/Classic-...ish-summary.php
http://www.mhm-gatow.de
Co nie znaczy że będę tam wchodził, pogdybam bliżej terminu czy będę mieć hajs na płatne atrakcje:)

:evil: Ej, to moja lista z pw. :evil2:
tak, na gatow chce płynąć łodzią jeśli można

korneliusz napisał/a:
Nie wiem, czy byliście już wcześniej w Berlinie, czy nie?

Byłem, na bodajże 4 dni. Zobaczyłem większość i mniejszość mustsee, poza Poczdamem. Mustsee dla różnych osób to może znaczyć co innego.

Dla mnie na te dwa dni to sa dwa miejsca do zobaczenia.

W tej chwili wiem, że na 95% nie mogę wydlużyć pobytu. Ewentualnie móglbym tak, że byłbym w berlinie na godz. 21-23 w piątek

Marti - 2 Wrzesień 2017, 23:04

Kriss napisał/a:
:evil: Ej, to moja lista z pw. :evil2:
tak, na gatow chce płynąć łodzią jeśli można

Z Wannsee jest połączenie, działa normalnie bilet bvg, sprawdzają zaraz po starcie :mrgreen:

Postdam to już strefa C. Ale podobno tam całkiem ładnie;)

Kriss - 2 Wrzesień 2017, 23:06

W sumie lepsza mniejsza a zgrana grupa niż gdyby nagle miało się zrobić 20 osób.
Marti, rozumiem, że odwiedzasz te same miejsca co ja?
W sensie na sobotę rano Remise, a na niedzielę gatow?

INFO: wstęp za free

Marti - 2 Wrzesień 2017, 23:16

Jeśli wstęp free to tak.
Poprzednio zgłosiło się z 16 osób, finalnie pojechało 4 (hi roślina, ).

korneliusz - 2 Wrzesień 2017, 23:20

Ja bym był za muzeum Luftwaffe w sobotę z rana.
roślina - 2 Wrzesień 2017, 23:37

korneliusz napisał/a:
Ja bym był za muzeum Luftwaffe w sobotę z rana.

Też lubię zacząć sobotę od pierdolnięcia. Jestem za :p

Kriss - 3 Wrzesień 2017, 10:19

Ja chciałbym sobie spokojnie pochodzić, a tam może być dużo. Może zmienimy rezerwację na ok. 17?
korneliusz - 3 Wrzesień 2017, 16:18

Ja się zmywam o 17, więc w razie czego mogę tam w ogóle nie iść. Mam rezerwację na 15:30.
Marti - 3 Wrzesień 2017, 17:03

mnie tam nic nie przesłali to pewnie odpuszczę temat skoro mają bajzel
korneliusz - 3 Wrzesień 2017, 17:38

Mi tam mail przychodził od razu za każdym razem. No, ale to pewnie oni mają bajzel:)
Marti - 3 Wrzesień 2017, 17:40

Wyślę jeszcze raz, nie będzie to olewam temat wchodzenia tam.
Kriss - 4 Wrzesień 2017, 08:06

Marti napisał/a:
1530
zarezerwowane.

Rezerwowałeś dla wszystkich poza kornim czy tylko dla siebie?

Marti - 4 Wrzesień 2017, 08:18

tylko dla siebie, bez potwierdzenia.
Na niemieckiej stronie odezwała się jakaś dziewczyna z Hamburga, wcześniej jakiś koleś pisał na pw, mega ruchu nie ma, wszyscy na zasadzie "być może". Anton może się spotkać 24-ego, wtedy ja odpadam.

Kriss - 4 Wrzesień 2017, 15:54

Zarezerwowałem, mam potwierdzenie. wersja ONLY DOME
Marti - 6 Wrzesień 2017, 08:28

Wysłałem jeszcze raz, potwierdzony mail, przyszedł też drugi z pdfem, ale to nadal tylko żądanie, sob 15:30
korneliusz - 6 Wrzesień 2017, 18:47

Marti podaj mi datę urodzenia to ci zarezerwuję.
Marti - 6 Wrzesień 2017, 18:55

korneliusz napisał/a:
Marti podaj mi datę urodzenia to ci zarezerwuję.

Juz przyszło potwierdzenie.

roślina - 6 Wrzesień 2017, 19:19

U mnie podobnie
Marti - 6 Wrzesień 2017, 21:57

roślina, ty zapłaciłeś za hostel normalnie przelewem z polskiego konta?
Ja kiedyś pytał w alior bank ile kosztuje przelew 5E na niemieckie konto, to gadał że prowizja to tylko skromne 119zł i jeszcze musiałbym specjalnie pod tern przelew konto zakładać u nich :mrgreen: Przy takich prowizjach odpuściłem temat.

PS: spotkanie na upartego możemy spróbować łączyć z Berlińskim klubem fotograficznym (sami polacy), no ale nieśmiali nie są.

Miroslaw_Hermaszewski - 7 Wrzesień 2017, 07:24

Marti, otwórz sobie tabelę opłat i prowizji Aliora - jest dostępna na necie. Zobaczysz wtedy w punkcie C1, że
przelew europejski – przelew elektroniczny do innego kraju należącego do
Unii Europejskiej kosztuje jedynie 5 zł.

No ale taka opcja dostępna jet oczywiście dla posiadaczy konta w banku, którego Ty zamierzasz nigdy nie mieć...

Marti - 7 Wrzesień 2017, 07:48

No może obniżyli tamto 119zł było dla posiadaczy kont u nich. To było rok temu odpuściłem już temat.
Kriss - 8 Wrzesień 2017, 20:54

Hmm, może jednak nie jechać ...:
https://www.wprost.pl/nau...est-bliski.html
http://www.se.pl/wiadomos...su_1012787.html
http://www.papilot.pl/lif...17-roku,40059,1

Miroslaw_Hermaszewski, , ja zapłaciłem 10zł...

Marti - 8 Wrzesień 2017, 21:02

Co roku masz koniec świata, jeden w tą czy wewte nie robi różnicy;)
Kriss - 8 Wrzesień 2017, 21:13

W tym półroczu to już 3ci
Marti - 8 Wrzesień 2017, 21:17

Kriss napisał/a:
W tym półroczu to już 3ci

..i jak wrażenia? Który Ci się najbardziej podobał? :mrgreen:

Kriss - 9 Wrzesień 2017, 10:47

jakieś takie nudne były

Ile byś brał €? jakie ceny w Niemczech?

Marti - 9 Wrzesień 2017, 16:56

Ceny sa uzależnione od tego czy kupujesz w takich marketach typu kraisner's, Lidl, Aldi czy w droższych na dworcach kolejowych, różnica w cena jest spora. Dworcowe są często otwarte nawet w niedziele, te tańsze nieszczególnie. Ponadto wyrzucając butelkę PET po napoju wyrzucasz 25ct do śmietnika;).

Jeśli opłaciłeś hostel w 100% to pozostaje ci 10E kaucji za klucz, która jest zwrotna w dniu wymeldowania oraz 2.50E za pościel. 7E za bilet dobowy każdego dnia pobytu. Wyżywienie to jak tam uważasz, ceny raczej zbliżone do warszawskich. Ale tańsze są markety typu Aldi, Kraisner's czy Lidl. Sklepy na dworcach kolejowych są znacznie droższe. Lidl, aldi, kraisner's poza dworcami są w niedziele pozamykane.Mi Dortmund wystarczało 50E na dwa tygodnie, ale to nie była turystyka;). ok 50E pewnie wystarczy chyba że chcesz coś tam kupować lub odwiedzać płatne muzea.

+10zł na polskim numerze z właczonym roamingiem zagranicznym (net lepiej całkiem wyłączyć)

Kriss - 12 Wrzesień 2017, 06:58

Chyba się skusze na souvenir'a.

Mam pomysł by zobaczyć Tegel - jak wygląda airport po zmianie na park. Co Wy na to?

Marti - 12 Wrzesień 2017, 07:25

można wpaść;)
korneliusz - 12 Wrzesień 2017, 09:14

To Tempelhof, Tegel wciąż funkcjonuje jako lotnisko.
Kriss - 13 Wrzesień 2017, 13:07

Tak, moje przejęzyczenie https://www.google.pl/map...97043,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x47a84fe8f7d899eb:0x88898e99acbb718b!8m2!3d52.475391!4d13.401893

Ktoś z warszawiaków chce mi dotrzymać towarzystwa 22 września między 20 a 23?

Marti - 13 Wrzesień 2017, 19:31

z wawy to tylko ja xd
Kriss - 13 Wrzesień 2017, 20:46

Marti, wtedy wyjeżdżasz?
Wrzuciłem temat w grupie Warszawa.

Chcemy ten sam pokój w hostelu? Co Wy na to?

Marti - 13 Wrzesień 2017, 21:16

Kriss napisał/a:

Wypadało by to zgłaszać już teraz, na miejscu będzie za późno.

Cytat:
Marti, wtedy wyjeżdżasz?
Wrzuciłem temat w grupie Warszawa.

Od 21.09 do 24.09 jestem w Berlinie, wyjazd 20-ego, bez szans.

Kriss - 14 Wrzesień 2017, 14:56

Marti napisał/a:
Kriss napisał/a:

Wypadało by to zgłaszać już teraz, na miejscu będzie za późno.

Marti, zgłosisz? Jestem za.

Do miejsc dorzucę to:
http://www.museum-karlshorst.de

Marti - 14 Wrzesień 2017, 18:11

Trzeba raczej pisać do nich maila już teraz i podać nazwiska ekipy;). Na miejscu już jest na to za późno. Łózek sobie nie wybierasz, tam czasami meksyk był, że dawali mi łóżko w pokoju który był pełny na max xd.

Z miejscówek mam - generalnie sporo skakania:
http://www.museum-karlshorst.de/ Zwieseler Straße 4 D-10318 Berlin na wschodzie
Tempelhof keine addresse
https://www.bundestag.de/...stration/245686 Platz der Republik 1 11011 Berlin / 23.09 15:30
http://remise.de/Classic-...ish-summary.php Wiebestr. 36 – 37D – 10553 Berlin, blisko westend
http://www.mhm-gatow.de/ Am Flugplatz Gatow 33, 14089 Berlin na północ od wannsee (tu ciekawa podróż, bo jedziemy S7 w kierunku potsdam, gdzie przy lesie od stacji S Grunewald do S Nikolasee trwa przejazd 7 minut - telefony ofz leżą, z wannsee ładuje my się statek do Kladow i tam 5 km piechotą można zrobić).

w piątek ogarniać jak najwięcej, zwłaszcza że powybieraliście miejsca rozsiane po całym Berlinie :mrgreen: , w sobotę o 15:30 trzeba być jak wyżej.
W piątek można gonić na kladow, potem museum-karlshorst,
W sobotę ogarniać z rana ogarnąć Classic-Remise, a potem bunderstag

Kriss - 14 Wrzesień 2017, 19:00

przyjeżdżam 23 o 8, wyjeżdżam 24 o 20, wiec w niedziele bym zrobił to co wy w piątek.
Marti - 14 Wrzesień 2017, 19:06

Od najbardziej wschodnie punktu do najbardziej zachodnego jest z 20km, don't get lost :mrgreen:

[ Added: 14 September 2017, 20:07 ]
krissa zgarniam 23.09 o 8:10 z spod ZOB z przystanku Polskiego Busa.

Kriss - 14 Wrzesień 2017, 19:28

Marti napisał/a:
don't get lost :mrgreen:

liczę na przewodnika :P

korneliusz - 14 Wrzesień 2017, 19:33

Skoro jedziemy rano na samoloty, to ja w takim razie przyjadę autobusem i będę 7:30 na ZOB.
Marti - 14 Wrzesień 2017, 19:42

korneliusz napisał/a:
Skoro jedziemy rano na samoloty, to ja w takim razie przyjadę autobusem i będę 7:30 na ZOB.

22.09 7:30 ZOB, pod hotelem;).
Cytat:
liczę na przewodnika :P

taa, z gpsem i wyszukiwarka połączeń :mrgreen: , czwartek i niedziela to mnie nie być, zajęty.

Kriss - 14 Wrzesień 2017, 21:18

Proponuję Tempelhof w sobotę jeszcze
korneliusz - 15 Wrzesień 2017, 02:29

Pod jakim hotelem?
Marti - 15 Wrzesień 2017, 07:43

IBIS, jest przy głównym skrzyżowaniu zaraz obok pętli na ZOB.
Marti - 18 Wrzesień 2017, 07:28

W środę robię wypad, zamykamy temat, wg. grafiku pickupy, a tam będę ograniczać transfer:

Kornieliusz 22.09 7:30 ZOB, pod hotelem IBIS przy skrzyżowaniu Messedamm/Masureallee, nie mam kontaktu do ciebie czy to tel czy telegram, to raczej o czasie;).
Tego dnia przyjeżdża też Roślina.

Kriss: 23.09 o 8:10 z przystanku Polskiegobusa na ZOB.

korneliusz - 18 Wrzesień 2017, 14:37

Spotkajmy się po prostu na dworcu autobusowym w sobotę koło 8 rano.
Marti - 18 Wrzesień 2017, 17:38

Dobra jakoś się tam znajdziemy.
roślina - 19 Wrzesień 2017, 14:06

Myślicie, że między muzeami Luftwaffe i agresji niemiecko-rosyjskiej znajdziemy czas na muzeum berlińskich kiełbasek?
Deutsches Currywurst Museum Berlin

korneliusz - 19 Wrzesień 2017, 20:53

Nie lepiej jeść kiełbaski zamiast oglądać je w muzeum?
Marti - 19 Wrzesień 2017, 21:47

muzeum kiełbasek :mrgreen: pewnie jest wiele rodzajów. Masz też muzeum fotografii, seksualne muzea i wiele innych, ale czasowo się ogarnie. Możliwe że dołaczy w sobotę jeden forumowicz z DE, ale nie z rana, ma dzwonić jak będzie wolny.

[ Added: 20 September 2017, 11:42 ]
zamykamy temat, dzisiaj wsiadam w bus i już nie będę monitorować tematu.

Wg. grafiku:
22.09 8:00 kornie gdzieś na ZOB
22.09 17:30 roślina na ZOB
23.09 8:00 Kriss na ZOB
23.09 ma być jakiś forumowicz z Niemiec o nie wiadomo której godzinie, zostawiłem swój numer mu, on mi swój, napisałem by dzwonił jak będzie wolny, nie potwierdził ani nie zaprzeczył póki co, podawał what's up, ale z tym co zabawa głupiego.

23.09 15:30 jak pamiętam jest bundestag, weźcie te kwitki z emaila z potwierdzeniem;).

Marti - 25 Wrzesień 2017, 10:09

Dzięki za przybycie.
Pozdrawiam forumowicza, którego niemiecka policja zgarnęła :mrgreen:

Jakby ktoś się namyślił: http://www.forum.niesmial...opic.php?t=7742

Mam wtedy czas w dniach 15-16.12 cały dzień lub do ok 15:00 w dniach 14.12 i 17.12

Iron - 25 Wrzesień 2017, 11:00

Niemieckiego czy polskiego zgarnęła?
Marti - 25 Wrzesień 2017, 11:15

Niemiecka na Bundestagu, nie będę rozwijał, ale nie wpadłbym że będzie spotkanie łączone z polizei 8-)
Kriss - 25 Wrzesień 2017, 13:37

f**k die Polizei

Bardzo dziękuję za miłe towarzystwo

korneliusz - 25 Wrzesień 2017, 13:57

Co tam potem jeszcze robiliście?
Marti - 25 Wrzesień 2017, 14:31

Wieczorem namyśliłem się by pojechać w niedzielę do Poczdamu, połaziliśmy tam po jednym parku, potem wróciliśmy regionalnym do Berlina i ogarnęliśmy tamto museum z samochodami 2 stacje od Westend. Finalnie większość atrakcji udało się ogarnąć i Poczdam na spontanie.
Kriss - 25 Wrzesień 2017, 17:10

Marti napisał/a:
Poczdam na spontanie

bardzo na spontanie, bez mapy :D

roślina - 25 Wrzesień 2017, 17:31

Poczdam mnie niestety ominął, ale było fajnie.

P.S. Usilna prośba do wspomnianego forumowicza o zaprzestanie działalności terrorystycznej i wywrotowej :D

Marti - 25 Wrzesień 2017, 18:34

roślina napisał/a:
Poczdam mnie niestety ominął, ale było fajnie.

P.S. Usilna prośba do wspomnianego forumowicza o zaprzestanie działalności terrorystycznej i wywrotowej

Ja myślałem, że z tyłu go w kajdankach wyprowadzą i będziemy go z komisariatu odbierać następnego dnia albo dowalą 2 lata odsiadki i wyjazd mu się przedłuży :mrgreen:

[ Added: 25 September 2017, 21:46 ]
Kriss napisał/a:

No później zaczęliśmy korzystać z mapy online w tym parku xd.
Dziś sobie pobrałem offline mapę dla potsdamu tak na zaś :)

Kriss - 26 Wrzesień 2017, 17:12

Marti napisał/a:

[ Added: 25 September 2017, 21:46 ]
Kriss napisał/a:

No później zaczęliśmy korzystać z mapy online w tym parku xd.
Dziś sobie pobrałem offline mapę dla potsdamu tak na zaś :)

ja sobie obczaiłem te mapy na mojego phone'a

Marti - 26 Wrzesień 2017, 18:07

Ciesz się, że wogóle miałeś zasięg, Telekomy i internet stacjonarny są w top 3 najgorszych w całej UE.
Ja wykupiłem sobie pakiet 400MB za 3.99E i zeszło ledwie 100MB, sam gps niewiele ciągnie jeśli się ma mapy lokalnie.

Najciekawszy wątek jest, że jak przekroczyłem granicę to dostałem smsa powitalnego z cennikiem na jeden numer od dwóch różnych operatorów :mrgreen: w play w którym ten numer nie jest.

smutno - 26 Wrzesień 2017, 19:41

Za co zgarnęli?
Zaintrygowało mnie to.

Marti - 26 Wrzesień 2017, 20:13

O to chodziło :mrgreen:
Kriss - 26 Wrzesień 2017, 20:26

Za nagabywanie przypadkowych niemek :P
Marti - 26 Wrzesień 2017, 21:00

Kriss napisał/a:
Za nagabywanie przypadkowych niemek :P

W sumie nie wiesz czy nimi były, sporo emigrantów tam jest, także z pl:). W dortmund po tygodniu się zorientowałem, że kasjerka z pobliskiego ponny jest polką :mrgreen: