Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Tatry 2016
Autor Wiadomość
marcin27 

Wysłany: 8 Luty 2016, 00:39   Tatry 2016

Szukam kompanów wyprawy na szlaki w Tatrach wysokich Orla Perć, Rysy lub inne do uzgodnienia.
Wyjazd lipiec albo sierpień. Zainteresowane osoby pisać na priv :)

marcin27 

Wysłany: 14 Luty 2016, 00:07   

To nie jest wyjazd dla Alpinistów, nie trzeba mieć lin, raków i sprzętu wysokogórskiego :) Takie zapytania dostałem na priv więc wyjaśniam.
Wystarczą wygodne buty za kostkę dobra pogoda i chęci na trochę wysiłku.
Jak ktoś ma jakieś sugestie i pomysły proszę pisać.

zielony7 

Wysłany: 14 Luty 2016, 05:05   

Nigdy nie chodziłem po Tatrach i wolałbym obejść najpierw te zachodnie. Orla Perć - brzmi trochę groźnie. Niemniej jestem bardzo wstępnie zainteresowany.

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 15 Luty 2016, 18:07   

Wstępnie wpisuje się na listę

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 15 Luty 2016, 19:38   

Również jestem zainteresowany wypadem choć nie jestem pewien bo laik ze mnie w wędrówkach górskich.

Iron 

Wysłany: 15 Luty 2016, 20:52   

Nie wiem na ile jesteście zaawansowani w chodzeniu po górach ale szlak Orla Perć nie jest przeznaczony dla początkujących turystów.To najtrudniejszy szlak w Tatrach w Polsce...Tam niby są drabinki,łańcuchy i tym podobne ułatwienia ale zaznaczam trzeba z tego umieć korzystać i mieć pewne doświadczenie, zresztą poczytajcie sobie i obejrzyjcie filmiki...nie chcę psuć tematu marcinowi27 jednak pewne obycie w górach jest wskazane tym bardziej w Tatrach wysokich.

hadramut 

Wysłany: 16 Luty 2016, 10:32   

Też bym się pisał - ale skoro @Iron napisał że to jest trochę wyższy "level" to jednak się wstrzymam. Poza wakacyjnymi wypadami raczej po górach nie chodzę.

Iron 

Wysłany: 16 Luty 2016, 11:27   

Nie no,żeby nie było ,że wszystkich odstraszam :P co to to nie ,po prostu mierz siły na zamiary jak czujesz ,że dasz radę to spróbuj.Na pewno przyda się dobra kondycja i wprawa w korzystaniu z tych łańcuchów ,drabinek no i też umiejętność wybierania odpowiednich stopni skalnych.
Tutaj taki filmik poglądowy https://www.youtube.com/watch?v=GvwhUubyPyA

Batkocz 
Admin

Wysłany: 16 Luty 2016, 18:09   

Jak ktoś jeszcze nigdy nie był w Tatrach na szlaku z łańcuchami, a nie ma kogoś bardziej doświadczonego za przewodnika to polecam zacząć od najkrótszych i najłatwiejszych szlaków.
Na początek można iść na szlak do jaskini Raptawickiej (nie trzeba koniecznie do niej wchodzić jak ktoś nie chcę) w Dolinie Kościeliskiej gdzie jest trochę łańcuchów, a na końcu drabinka, a jednocześnie jest to na tyle blisko od wejścia do parku, że można tam dojść w miarę nie zmęczonym i po prostu poćwiczyć przechodząc te kilka łańcuchów w tę i z powrotem, można przy okazji zajść do Jaskini Mylnej, ale to dla tych, którzy nie mają klaustrofobii i nie boją się ubłocić. Potem można pójść na Giewont lub Małołączniak niebieskim szlakiem z Doliny Małej Łąki, dalej przejść przez przełęcz Szpiglasową i dopiero zabierać się za Orlą najlepiej zaczynając od przejścia przez Zawrat.

marcin27 

Wysłany: 17 Luty 2016, 21:45   

Faktycznie może Orla Perć to trochę za wysoki poziom zwłaszcza dla amatorów.
Ja jestem z nizin do gór mam daleko niestety. W Tatrach byłem tylko dwa razy może dlatego wole nie tracić czasu i od razu wole zdobywać jakieś trudne szlaki. Przy ostatniej wizycie wybrałem się na Rysy. Nie uważam, żeby to był jakiś ekstremalny wyczyn. Na szlaku spotyka się osoby starsze i nie koniecznie wysportowane i też dają radę. Oczywiście musi być odpowiednia pogoda żeby w ogóle spróbować.
Jak najbardziej można przedyskutować jakie szlaki mielibyśmy tam zdobywać jak długo itp. Ja póki co jestem za Rysami. Na razie to pomysł bardziej, ale skoro jest zainteresowanie to może coś z tego wyjdzie. Pisać swoje pomysły co z noclegami? To ma być według was bardziej indywidualny wypad i spotkania dopiero na szlaku czy bardziej integracja całodobowa :mrgreen:

Sha_stil 

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 16:42   

Już prawie lipiec, idea wyjazdu nadal aktualna? Chętnie pojadę, nie wiem czy na Rysy mnie stać, ale mogę sobie poszurać nogami gdzieś niżej. Ogólnie można by podzielić się na dwie frakcje, wysokogórską i umiarkowaną a wieczorami żyć sobie w symbiozie ewentualnie. Na ile dni planujecie?

Ramzes. 

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 05:36   

Ja się piszę na Orlą. Od początku roku planuję tę wyprawę. Ogólnie liny i haki nie są potrzebne. Bezwzględnie konieczne są za to rękawice (np. takie jakie mają rowerzyści) i buty. Absolutnie nie jest to szlak dla ludzi którzy mają lęk wysokości. Tak jak pisali poprzednicy konieczne jest pewne obycie z górami. Jako trening dobra jest np. Akademicka Perć na Babią Górę.
Ja jeszcze nie mam konkretnego terminu, ale prawdopodobnie będzie to końcówka lipca/ początek sierpnia. Myślę, że na taką wyprawę maks dwie- trzy osoby. Wyruszymy bardzo wcześnie rano tak by o wschodzi słońca być na szlaku. Kto jest chętny?

zielony7 

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 22:01   

Zapomniałem o tym temacie, a jakiś czas temu kupiłem sobie bilety do Zakopka i z powrotem w dniach 22-27 września. Jeśli ktoś będzie chciał się do mnie przyłączyć, to będzie mi bardzo miło:)
Tylko uprzedzam - Orlą Percią się nie przejdę. Po górach chadzam bardzo często, ale właściwie nie spacerowałem jeszcze po Tatrach, dlatego będę celował w bardziej chilloutowe trasy, np. do Dolny Pięciu Stawów czy na Kasprowy Wierch (to są oczywiście tylko propozycje, jeśli ktoś się przyłączy, to razem ustalimy co i jak ;) )

ShySe 

Wysłany: 25 Czerwiec 2016, 12:59   

Ramzes. napisał/a:
Bezwzględnie konieczne są za to rękawice (np. takie jakie mają rowerzyści) i buty.

Tutaj jeden gość udowadnia, że buty też nie są konieczne.

marcin27 

Wysłany: 28 Czerwiec 2016, 12:19   

Sha_stil napisał/a:
Już prawie lipiec, idea wyjazdu nadal aktualna? Chętnie pojadę, nie wiem czy na Rysy mnie stać, ale mogę sobie poszurać nogami gdzieś niżej. Ogólnie można by podzielić się na dwie frakcje, wysokogórską i umiarkowaną a wieczorami żyć sobie w symbiozie ewentualnie. Na ile dni planujecie?

Idea aktualna tylko organizatora brak :) Ja się pewnie wybiorę na kilka dni w góry ale nawet nie wiem kiedy to będzie może pod Ramzesa się podłączę:)

Zielony 7 koncówka września to na Tatry wysoki już za późno chyba, mogą zaskoczyć zimowe warunki. Ale życzę powodzenia może ktoś dołączy do ciebie z tego forum:)

zielony7 

Wysłany: 28 Czerwiec 2016, 13:28   

Wcześniejszego terminu nie zaklepywałem, bo nie wiadomo jak sesja pójdzie. W tym roku zdobywałem Pilsko w prawie metrowych zaspach, także warunki zimowe nie są mi obce ;)

Jeśli zorganizujecie coś wcześniej i nie będę mieć akurat innych planów - to dołączę :D

Ramzes. 

Wysłany: 14 Lipiec 2016, 15:07   

Uwaga. Jeśli ktoś z Was zainteresowany jest zdobywaniem Orlej Perci, to podaję plan: wyjazd w sobotę 30 lipca, noclegi u braci Bonifratrów (jeśli będą mieli miejsca), w niedzielę Świnica, w poniedziałek Orla.
Krótko i prosto. Jeśli ktoś będzie chciał dołączyć to zapraszam. Szczegóły priv

Ramzes. 

Wysłany: 5 Sierpień 2016, 16:55   

Melduję, że Orla zdobyta częściowo. Moja trasa: Zakopane- Kuźnice- Dolina Gąsienicowa- Czarny Staw- Zawrat- Kozia Przełęcz- zejście na Żleb Kulczyńskiego (Orla)- Czarny- Murowaniec- Kuźnice- Zakopane. Całość: 12 godzin. Start o 6. Na trasie prawie pusto. Przy łańcuchach na Zawrat zrobiły się dopiero pierwsze kolejki. Przy pierwszych łańcuchach na Orlej było trochę ludzi, potem ich minąłem i szedłem tylko w towarzystwie napotkanej parki.
Dla tych którzy nie byli: Orla jak najbardziej do przejścia, ale trzeba mieć mocne ręce (łańcuchy), trochę odwagi (liczne przepaście) i dobre buty (ja szedłem niestety w adidasach). Nie lekceważcie podejścia na Zawrat od strony Murowańca i zejść. Ja schodziłem dość niebezpiecznym czarnym szlakiem. Groźnie było zwłaszcza w trakcie burzy. W pewnym momencie zrobiła się ściana deszczu. Skały były bardzo śliskie, a przy łańcuchach miałem wodospad. Na szczęście udało mi się cało i zdrowo dojść do mety.

Być może zorganizuję mini zlot w Zakopanem. Pójdziemy wtedy na Kasprowy, a stamtąd na Świnicę. Też ciekawie. Póki co gdyby ktoś chciał jakieś bardziej szczegółowe info o szlakach w Tatrach, noclegach, dojeździe itp to niech pisze. Nie jestem super znawcą, ale coś już tam wiem.

Pozdry

1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 5 Sierpień 2016, 21:43   

od poniedziałku jestem w Zakopanem, planuję być tam do czwartku, potem ze 2 dni będę w Krakowie:)

1gosia 

Wysłany: 5 Sierpień 2016, 21:46   

Śpię w Dzikiej Owcy Za Strugiem:)

marcin27 

Wysłany: 12 Sierpień 2016, 22:12   

Hej,
Ramzes gratuluję Orlej;) sam byłeś? ktoś z forum dołączył może?
sorki, że się nie odezwałem ale mi urlop niestety dopiero przypadł na ostatni tydzień sierpnia i wrzesień.
Nie wiem nawet czy w Tatry się wybiorę bo nikomu z kim mógłbym jechać nie pasuje taki termin:O a samemu chyba się nie wybiorę.
Fajnie by było chociaż na weekend. Orlej raczej nie zaliczę ale może Kościelec. Podobno podejście trudne i na jednodniowy wypad było by w sam raz. Tylko wątpię czy pogoda będzie jeszcze odpowiednia bo już podobno śnieży wysoko w górach:)
:)

zielony7 

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 17:16   

Jak już wcześniej w tym wątku wspominałem, kilka najbliższych dni spędzę wałęsając się po tatrzańskich szlakach. Jeśli ktoś chce dołączyć do mnie i wspólnie podziwiać urok jesiennych wysokogórskich krajobrazów, to zapraszam do kontaktu :)

1gosia 

Wysłany: 21 Wrzesień 2016, 17:18   

Myślałam o czerwonych wierchach, ale to pod koniec października

Iron 

Wysłany: 23 Wrzesień 2016, 09:29   

Uważaj zielony7 bo warunki do uprawiania turystyki w Tatrach pogorszyły się...Spadł pierwszy śnieg i lodowato jest.Na Kasprowym podobno -3 wczoraj było :613:

zielony7 

Wysłany: 24 Wrzesień 2016, 07:45   

Serio aż -3? Akurat wczoraj byłem na Kasprowym przy okazji zahaczając też o wyżej położony Beskid i aż tak tego nie odczuwałem, moźe było już cieplej ;p Jakiś niby śnieg tam leżał, ale generalnie było słoneczko 8-)

Odpowiedz do tematu