Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Berlin 22-23.09.2017
Autor Wiadomość
Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 14 Sierpień 2017, 23:18   Berlin 22-23.09.2017

Forumowy wyjazd do Berlina w miarę możliwości łączony z niemieckim forum nieśmiałość sozcafe.de z Niemiec.
Mogę was odebrać z dworca ZOB (Polskibus.com) w dniach 22.09-23.09) jak i również odstawić na dworzec w tych dwóch dniach, będę na mieście wcześniej i wyjeżdżam z niego później.
Berlin nadal oferuje blisko 200 muzeów do odwiedzenia, w tym East Side Gallery w okolicach Warschauer Straße (ulica Warszawska ) i siedziby o2.de. A także muzea typu ComputerSpiele Museum (stare komputery, konsole, painStation) czy muzea dinozaurami ( Museum für Naturkunde) oraz muzea fotograficzne (Museum für Fotografie) czy także klasyczne zoo (3 rodzaje biletów, warto mieć na uwadze).
każde muzeum ma taki swój dzień wolny, zamknięty, i nie koniecznie jest to niedziela. Ponadto w niedzielę jest zamrożony handel, wszelkiego rodzaju markety są pozamykane, Jest bodajże 13 niedzieli handlowych w roku, kiedy sklepy mogą być otwarte, ale nie muszą.

Wiele atrakcji można znaleźć sobie na necie. Bynajmniej dam więcej info o niektórych zmianach od czasu ostatniego wyjazdu.
Bilety na komunikacje miejską podrożały, obecnie kosztują:
Bilet dobowy na strefę AB kosztuje obecnie 7Euro, zapewnie nadal działają zniżki Euro26, polskie legitymację mogą nie działać, Eur26 działają na terenie UE.
Dzielnice Spandau, Neukölln oraz Kreuzberg uważa się za te niezbyt bezpieczne związane z imigracją uchodźców, nie wiem ile w tym prawdy, niebawem sam się przekonam.
Roaming zagraniczny powinien zostać ograniczony i nie powinien nabijać dodatkowych kosztów za połączenia wychodzące, przychodzące (sic) na numery polskie na terenie UE. Połączenia przychodzące na terenie UE, na pewno zostały zniesione na zasadach fair play, to akurat sprawdzałem, Internet w roamingu należałoby by wyłączyć. Providerzy polscy nadal kręcą w temacie roamingu. Bynajmniej trzeba mieć włączony roaming zagraniczny na okres wyjazdu, by ktoś nie zaginął.

Trzecia kwestia, wyjazd raczej będzie łączony z nieśmiałymi z niemieckiego forum sozcafe.de, z którymi będzie komunikacja po angielsku (po niemiecku nie ma większych szans).

Czwarta kwestia, że wyjazd niezależnie odzywa się w tym dniach i nie da się go przesunąć, akurat w tym dniach będę w Berlinie na okres nawet dłuższy i w tych dniach mogę was zgarniać z dworca lub odstawiać. Trzeba brać też na wypadek takie sytuacje jak strajk S-Bahn (Berlińskie WKM), niemieccy nieśmiali mogą nie znać języka polskiego lub skrajnych przypadkach także angielskiego. Podobny post wyląduje jutro na niemieckim forum, będzie to łączone.

Hostel cheapsleephostel.com (2 przystanki na północ od dworca ZentralerOmnibusBahnhof zamknął polskie konto w WBK i płatność jest możliwa wyłącznie na niemiecki rachunek. Nie wiem jak to wygląda technicznie po stronie banków z polski (prowizja). Nocleg za jedną noc prawdopodobnie nadal można realizować na miejscu, przy dłuższym okresie jest wymagana zaliczka (10E) na niemiecki numer konta.

Z technicznych: trzeba mieć dowód osobisty, z 10zł na koncie na numerze na wszelki wypadek z 7E na bilet za każdy dzień pobytu. Nocleg w hostelu zaczyna się od 10.50E za noc +2.5E za pościel (za całość pobytu). Nocleg trzeba zaklepać wcześniej i przy dłuższym pobycie zapłacić zaliczkę w wysokości 10.50E, reszta na miejscu. Anmeldung również na dowód. Pisać maile można do nich także po polsku. Mogę was odebrać z dworca o dowolnej godzinie w dniach 22.09 i 23.09 , akurat wtedy mam luźniejsze dni: :mrgreen: Jeśli będą zainteresowani z PL

korneliusz 

Wysłany: 15 Sierpień 2017, 13:28   

Jeżeli masz w zanadrzu ciekawy plan dnia, to mogę wpaść 22.09.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 15 Sierpień 2017, 13:34   

I tak będę się ślajał tam bez celu przez te dwa dni, na niemieckim forum już leży temat, odzew podobny :mrgreen:

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 15 Sierpień 2017, 19:40   

oOo ciekawe. Chyba pora się reaktywować

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 15 Sierpień 2017, 19:42   

Zostal miesiac..

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 15 Sierpień 2017, 19:42   

Miesiąc i Tydzień :P

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 15 Sierpień 2017, 20:17   

Zwlekanie podbija wam cene za PB

roślina 

Wysłany: 21 Sierpień 2017, 19:10   

Też chcę jechać. Kupiłem już nawet bilety na przejazd i zarezerwowałem hostel.
Ich strona to chyba jednak http://www.sleepcheaphostel.com/

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 08:11   

Tak, to ten hostel. Kiedy bedziesz?

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 10:15   

Marti, Miałbyś czas w piątek,21 od ok. 17?

Jaki jest odzew u Niemców?

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 11:33   

Z niemiec jedna osoba na "być może", do Antona teraz napisałem zapytanie, Thorstena chyba nie ma co nawet pytać.
21-szy to czwartek:). Na kiedy przyjeżdżasz?

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 13:20   

Przyjeżdżam 23. o 8:00 ZOB, wyjeżdżam 24 o 20. z ZOB.
Hostel ogarnę później.
Możliwe że przyjadę dzień wcześniej, ale to może.

Jakby się znalazła jeszcze jedna osoba z Polski, a gdy dwie to na pewno - mogę anulować bilety i pojedziemy samochodem i cenowo wyjdzie w okolicach autokaru.
Preferowane okolice odbioru chętnych - Lubelskie , mazowieckie, świętokrzyskie, wielkopolskie, lubuskie etc.
Jest ktoś chętny na taki deal?

roślina 

Wysłany: 22 Sierpień 2017, 17:17   

Przyjeżdżam 21, czwartek, po południu i wyjeżdżam w sobotę wieczorem. Polskim Busem na i z ZOB.
Wolę jechać w sobotę, bo będę wtedy po dwutygodniowym urlopie i chociaż w niedzielę sobie odpocznę.

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 07:47   

Czy na wypadek przypadkowego wjechania do stref no-go warto mieć przy sobie pistolet? Czy on wystarczy? Może dubeltówka? AK-47? MP-5?

Hostel już zarezerwowany.

Miejsca, gdzie chcę pójść mam dosyć tak na cztery dni. Chyba coś zmienię, ale na początku września, jak będę wiedział co i jak

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 11:38   

Kriss, jaką linią powrót?

Stref no-go?:P

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 11:49   

Stref muslimskich

PolskiBus w obie strony.

roślina, opłaciłeś hostel?
Chcą ode mnie całą kwotę, a ja za dwa tygodnie będę wiedział, czy będę mógł zostać dzień dłużej.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 12:13   

Ale jaka linia, bo tez wracam w niedziele o 20:00 :P
Co do tych stref to unikaj dzielnic Spandau (tu szkoda, bo tam fajnie, starówka, rejony przy wodne, zitadelle), Kreuzberg i Neukölln.

Hostel wzmaga wpłacenia 10.50E zaliczki za pierwszą noc przy pobycie dłuższym niż jedna noc, nie wiem nie siedzę w bankowość jak to wygląda z płatnością z polskich kont. Może paypal czy coś.

korneliusz 

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 12:24   

Kriss napisał/a:
Czy na wypadek przypadkowego wjechania do stref no-go warto mieć przy sobie pistolet? Czy on wystarczy? Może dubeltówka? AK-47? MP-5?

Będziesz musiał przede wszystkim uzbroić się w sporą dozę fantazji.

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 13:00   

U mnie przy pobycie jednonocowym chcą całą kwotę z góry

Ewentualnie przyjadę trochę wcześniej, jeśli będę mieć możliwość

Linia na Warszawę, P3

korneliusz napisał/a:
Będziesz musiał przede wszystkim uzbroić się w sporą dozę fantazji.

Nie znasz ułańskiej fantazji? Hmmm, jak zapakować zbroję do bagażu?

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 14:05   

To moze zasady zmienili ew. Podpytaj czy nie da rady na miejscu.
Wez katane:)

roślina 

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 18:16   

Marti napisał/a:
Hostel wzmaga wpłacenia 10.50E zaliczki za pierwszą noc przy pobycie dłuższym niż jedna noc, nie wiem nie siedzę w bankowość jak to wygląda z płatnością z polskich kont. Może paypal czy coś.

W moim banku nie było problemów, kiedy wybrałem przelew europejski. Wszystkie dane do płatności przysyła hostel.

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 18:31   

Cytat:
Ale jaka linia, bo tez wracam w niedziele o 20:00 :P

A Ty jaką?

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Sierpień 2017, 19:04   

P3

roślina 

Wysłany: 27 Sierpień 2017, 20:19   

Musiałem zmienić rezerwacje. I teraz przyjeżdżam w piątek wieczorem, a wyjadę w niedzielę w południe.

Chyba nie rozmyśliliście się w międzyczasie? :P

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 27 Sierpień 2017, 22:04   

ja jestem 21-24.09, w tym wolny w 22-23.09. Anton mi odpisał, że może 24-ego i też chyba popułdniu. W sumie jak nie masz nic ciekawego to można was jakoś zgadać xD. A tak to terapia i praca mu się koligują. Z technicznych, to mam z nim kontakt tylko przez skype i forum, nie mam nawet jego niemieckiego numeru. Jeśliś zainteresowany to daj znać. Polskiego oczywiście nie zna. Do drugiego delikwenta z forum napiszę, bliżej terminu. Jak była Marta to się coś działo, a teraz znów jakiś zastój tam mają. Nawet karaoke wtedy było.

Druga kwestia to co chcecie zobaczyć w tym Berlinie, to wcześniej bym zlukał dojazdy i mapę:).

Pewnie się spotkamy w piątek w tymże hostelu, ale daj jakiś kontakt typu numer tel. czy telegram na pw.

Odpowiedz do tematu